ماباکسی عقداخوت نبسته ایم
آیا با الحاق ایران به کنوانسیون های FATF و CFTموافق هستید؟
تعداد مطالب :
نویسنده :
بروزرسانی :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
بازدید :

اوقات شرعی تاریخ روز
پیج رنک گوگل
به تفکرمیانسالی وپیرمردهابرگشته‌ایم،درحالیکه بایدجوان‌گرایی شود

فرمانده کل سپاه گفت: انقلاب اسلامی به دنبال این است تا مبانی دینی را در تاروپود و در حوزه‌های اقتصاد، سیاست، فرهنگ، رشد و هدایت جامعه پیاده کند و این موضوع مغایرتی با رشد و پیشرفت ندارد بلکه مشکل از نگاهِ غربی، سکولاری شروع می‌شود.

سردار سرلشکر محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران در مراسم افتتاحیه نشست مسئولین حوزه‌های بسیج دانشجویی سراسر کشور که در سازمان بسیج دانشجویی برگزار شد، بر توجه به اهداف انقلاب، تبیین و اهمیت علوم انسانی، حضور نسل جوان در عرصه مدیریت و موضع‌گیری مسئولان در قبال خدشه وارد کردن دشمنان به عزت ملی تأکید کرد. وی، اولین نکته سخنان خود را به موضوع انقلاب اسلامی اختصاص داد و با اشاره به اینکه سی و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب را به تازگی پشت سر گذاشتیم، گفت: به لطف حضرت حق و با فراز و نشیب‌ها و موانعی که پیش رویمان گذاشته‌اند، الحمدالله وضعیت خوبی داریم به طوری که خارج از کشور بهتر از داخل است، بنابر این انقلاب توفنده و با صدای رسا در جهان در حال گسترش است.

فرمانده کل سپاه به وجه مشترک سپاه و بسیج پرداخت و اظهار داشت: هرگاه نام سپاه و بسیج برده می‌شود، نام انقلاب نیز مطرح می‌شود و این راه، هدف ما را به هم نزدیک می‌کند که باید انسجام داشته باشیم و به دنبال وظایف و رسالت‌های خطیری که بر دوش داریم، باشیم.ببینید انقلاب چه انتظاری دارد، تلاش کنیم تا این انتظارات برآورده شود و به نظرم دغدغه شما هم همین است، این نکته دیگری بود که سرلشکر جعفری به آن اشاره کرد و در ادامه با بیان اینکه ما نسل قبلی هستیم و شما به عنوان نسل جوان انقلاب شناخته می‌شوید و آینده انقلاب در دست شماست، این پرسش را مطرح کرد که امروز جوانان باید چه نقشی را ایفا کنند و چگونه خود را برای آینده انقلاب آماده کنند؟.

سرلشکر جعفری اضافه کرد: اگر این دغدغه‌ها را نداشته باشید نمی‌توانید اسمتان را بسیجی بگذارید، بسیجی دغدغه انقلاب دارد. شما نسل آینده و اثرگذار آینده هستید و آینده کشور به دست شما سپرده شده است.وی همچنین تصریح کرد: در مرحله اول باید انقلاب را معنا کنیم. سر همین موضوع اختلاف و دعوا شده است، دعوای خیابانی سال 88 سر موضوع انقلاب بود. فرمانده کل سپاه به تبیین و تعریف انقلاب اسلامی پرداخت و افزود: انقلاب اسلامی حرکت جمعی در جامعه، ملت و امت تحت رهبری یک فقیه عادل است که جامعه را به سمت اسلامی شدن می‌برد البته مرحله انقلاب فقط پیروزی و مبارزه با طاغوت نبود بلکه مرحله اولیه این بود و حضرت آقا از آن به عنوان مرحله اول انقلاب نام برده‌اند.سرلشکر جعفری به تشریح مرحله سوم و چهارم در انقلاب اسلامی اشاره کرد و افزود: مرحله سوم و چهارم، اسلامی شدن دستگاه‌های نظام، اسلامی کردن جامعه و جامعه اسلامی است که با مرحله سوم فاصله داریم.

وی با بیان این مطلب که امروز حکومت اسلامی در چارچوب مبانی دینی، اصول، فقه شیعه و به‌خصوص فقه سیاسی شیعه تشکیل شده است و ولی فقیه مسئولیت هدایت را برعهده دارند، ادامه داد: در مقابل، نگاه دیگری هم وجود دارد که معتقد است، انقلاب را در مرحله اول می‌بینیم یعنی همچون انقلاب شوروی و کمونیستی بر این باورند که با مبارزه حاکمیتی را از بین بردیم و حاکمیت دیگری را جایگزین آن کردیم.فرمانده کل سپاه با طرح این پرسش سِرّ انقلاب چیست که بعد از 35 سال پویاست و هر چه به جلو می‌رود شفاف‌تر به حرکت خود ادامه می‌دهد؟ گفت: این نشان می‌دهد که اهداف بالاست و البته راه بسیار طولانی هم در پیش داریم.سرلشکر جعفری خاطرنشان کرد: دیدیم در دوم خرداد شعار توقف انقلاب را سر دادند و متاسفانه برخی که در حاکمیت نفوذ کرده بودند هم دنبال توقف انقلاب بودند، مشکل با این نگاه است چرا که بعضی اعلام می‌کنند و بعضی دیگر اعلام نمی‌کنند ولی در عمل اعتقادی به ارزش‌ها و اصول انقلاب ندارند و نگاه آنها به خارج، غرب و اروپایی‌هاست و معتقدند باید از آنها الگوبرداری کنند.

مشکل از نگاهِ غربی، سکولاری و لیبرالیستی به فرهنگ، اقتصاد و... شروع می‌شود

وی اضافه کرد: انقلاب اسلامی به دنبال این است تا مبانی دینی را در تاروپود و در حوزه‌های اقتصاد، سیاست، مدیریت جامعه، فرهنگی، رشد و هدایت جامعه پیاده کند و این موضوع مغایرتی با رشد و پیشرفت ندارد بلکه مشکل از نگاهِ غربی، سکولاری و لیبرالیستی به فرهنگ، اقتصاد و... شروع می‌شود.فرمانده کل سپاه ادامه داد: مشکل همین است، چرا که خیلی‌ها حرف واقعی به مردم نمی‌زنند و چهره واقعی خود را نشان نمی‌دهند و اعتقاد دیگری دارند. یک جور حرف می‌زنند و طور دیگری عمل می‌کنند، قرآن به آنها نفاق می‌گوید، نفاق فقط منافقین نیستند.سرلشکر جعفری از این نکته وارد موضوع دشمنی آمریکا و اسرائیل غاصب با انقلاب اسلامی شد و در این باره اظهار داشت: دشمن خارجی انقلاب یعنی آمریکا و اسرائیل غاصب نمی‌توانند مسیر و پیشرفت انقلاب را ببینند ضمن اینکه دشمن خارجی به امکانات نظامی و رسانه‌ای تسلط دارد البته ما قدرت آنها را پوشالی می‌دانیم اما آنها به هیچ وجه به دنبال پیشرفت انقلاب نیستند و با آن مقابله می‌کنند.

وی با اشاره به سخنان اخیر حضرت امام خامنه ای اظهار داشت: حضرت آقا در سخنان اخیر خود به تبیین پیام استقامت و آرمان‌های انقلاب پرداختند و انقلاب را دارای دو نوع آرمان ایجابی و سلبی اعلام کردند و در تبیین آرمان ایجابی به تعالیم اسلام، عدالت اجتماعی، اقتصاد مستقل، فرهنگ غیروابسته، پناه دادن به مظلوم و پیشرفت کشور اشاره کردند اما هنوز این موضوع و موارد محقق نشده است و ما با آن فاصله داریم و باید به آن برسیم و آن را کنار نگذاریم.فرمانده کل سپاه، تسلیم نشدن در برابر باج‌خواهی نظام سلطه و نفی سلطه را از آرمان‌های سلبی عنوان کرد و گفت: تا کنون در آرمان‌های سلبی که نفی نظام سلطه و ایستادگی در برابر نظام سلطه است، موفق بوده‌ایم. بنابراین انقلاب در جنبه سلبی با توجه به سختی‌ها، فشارها و تحریم‌ها ایستادگی کرده است.سرلشکر جعفری خاطرنشان کرد: حضرت آقا فرموده بودند که آمریکا می‌خواهد چهره موجهی از خود نشان دهد تا از این طریق خود را علاقه‌مند به ما نشان دهد اما تلاش آنها به نتیجه نخواهد رسید.

وی، انقلاب را همان اسلام عنوان کرد و اظهار داشت: باید همه به دین خدا کمک کنیم و حضرت حق از یک فرد مومن، مدعی ایمان و مجاهد انتظار دارد و این انتظار یاری رساندن به دینش است.فرمانده کل سپاه تصریح کرد: انقلاب اسلامی انجام شده و حکومت اسلامی هم مستقر شده است بنابر این مجاهدت برای یک مومن معنایی دارد و در 30 الی 50 سال پیش معنای دیگری داشت.سرلشکرجعفری با بیان اینکه نسل امروز انقلاب و جوانان مومن وبسیجی راه خودرا انتخاب کرده‌اند، خطاب به دانشجویان بسیجی گفت: امیدها به شماست چرا که آینده انقلاب در دست‌تان است بنابراین این سوال مطرح می‌شود که چه کار باید کنید؟ وی به اهمیت علوم انسانی پرداخت و تاکید کرد: مبنای علوم انسانی غرب جدایی دین از سیاست است اما کتاب‌های آنها در دانشگاه‌ها تدریس می‌شود در حالی که این کتاب‌ها و مطالب برای شناخت ایدئولوژی غرب خوب است اما نه برای بسیجی‌ها که می‌خواهند در آینده نقش مهمی را برعهده بگیرند.

فرمانده کل سپاه پاسداران با بیان اینکه حضرت آقا در همین زمینه بر موضوع تحول تاکید کرده بودند، اظهار داشت: هنوز اتفاقی نیفتاده و ما فقط افتخار می‌کنیم که دکترا می‌دهیم. دکترا برای چه؟ چه کار می‌کنیم؟ در علوم انسانی باید با مبانی دینی آشنا شد.

اعلام موضع و مطالبه کردن؛ وظیفه دانشجویان

سرلشکر جعفری افزود: باید ببینیم که وظیفه ما در حال حاضر چیست، وظیفه یک دانشجو اعلام موضع و مطالبه کردن است که این هم حداقلی است. باید به فکر آینده باشیم چرا که مسئولیت‌های بخش‌های مختلف در آینده در دست شما است.وی خطاب به مسئولین حوزه‌های بسیج دانشجویی سراسر کشور تصریح کرد: امیدی به نسل قبل نداشته باشید چون یا مسن شده‌اند و از حالت انقلابی خارج شده‌اند و یا تربیت شده علوم غربی هستند و دوره‌هایی را در اروپا گذرانده‌اند بنابراین شما به فکر آینده انقلاب باشید و خودتان را خوب بسازید تا اگر 40 ساله هم شدید باز انقلابی بمانید که این کار خیلی سختی  است، اگر یک درصد هم بگویم باز زیاد گفته‌ام.سردار جعفری تاکید کرد: مشکل ما با انقلابیون قبل هم همین بوده که چون خود را انقلابی می‌دانستند اما به حرف ولی فقیه گوش ندادند و نسبت به ولی فقیه حرف زدند، این چه انقلابی است؟ اگر انقلاب بخواهد اینگونه استمرار پیدا کند جمهوری اسلامی معنا ندارد.وی، توانمند شدن در عرصه‌های علمی و تخصصی را مورد توجه قرار داد و با بیان اینکه باید در این عرصه هم جهادگونه کار کرد، اظهار داشت: ما نیاز به تخصص و علم داریم البته نه علم غربی، در علوم انسانی باید معنویت و خودسازی داشت اگر این دو مقوله را مورد توجه قرار دهیم، انقلابی بودن هم به دنبالش می‌آید.

فرمانده کل سپاه پاسداران خاطرنشان کرد: آقا بر معنویت تاکید کرده و گفته‌اند اگر معنویت در سپاه نباشد، آمادگی نظامی هم به درد نمی‌خورد و مثال جنگ را می‌زنند که حقیقتا مثال درستی هم است.سردار جعفری حضور جوانان در عرصه مدیریت را مهم برشمرد و افزود: بعضی افراد استعداد مدیریت ذاتی و بعضی دیگر کارشناس خوبی هستند. البته برخی هم دانشمند خوبی هستند اما مدیر خوب نیستند، بنابراین افرادی که خداوند توان مدیریتی را به آنها داده، وظیفه دارند که این توان را پرورش دهند و آنهایی هم که استعداد کارشناسی دارند باید استعدادهای خود را در عرصه‌های علمی به جلو ببرند.وی افزود: باید مدیریت را از سنین جوانی پذیرفت و جوانان مسئولیت اجرایی را برعهده بگیرند.

باید علوم انسانی را از فقه بگیریم، اما از جاهای دیگر می‌گیریم

فرمانده کل سپاه بار دیگر بر علوم انسانی تاکید کرد و اظهار داشت: ما باید علوم انسانی را از فقه بگیریم، اما از جاهای دیگر می‌گیریم.سردار جعفری در ادامه سخنانش با اشاره به مواضع حیدری رئیس سازمان بسیج دانشجویی، اظهار داشت: از حرف‌هایی که آقا می‌زنند عقب هستیم و فکر می‌کنیم این حرف‌ها برای دیگران است.وی تاکید کرد: اگر واقعا صادق هستیم که هستیم، باید به دنبال راه شهیدان و دغدغه‌هایی که شهیدان به خاطر آن جان خود را دادند، برویم و توصیه همه شهیدان انقلاب، حمایت از ولی فقیه و نظام اسلامی بود، البته حمایت باید در عمل باشد.فرمانده کل سپاه پاسداران افزود: آموزه‌های دستگاه‌ها متناسب با انقلاب نیست از این رو چه بحرانی بالاتر از این.سردار جعفری تاکید کرد: وقتی که نگاه می‌کنیم، متوجه می‌شویم که نهادهای انقلابی که تاسیس شده بود، سیستم حاکم در آن، آن را از بین برده است و سپاه در این موضوع مقاوم بوده است. بنابراین در همین زمینه به سپاه حمله می‌کنند. البته باید به این موضوع هم اشاره کرد که تحول کار سختی است و با مدیریت‌های معمولی نمی‌شود و بالاترین سطح مدیریت باید مدیریت راهبردی و تحولی باشد، شاید در این نگاه، هزار مدیر به یک نفر هم نرسد.وی  با بیان اینکه مدیریت تغییر، بالاترین سطح مدیریت است که در کشور ما اتفاق نیفتاده است، اظهار داشت: ما در محتوای علوم، نیاز به تحول اساسی داریم بنابراین شما خود را برای چنین مدیریتی آماده کنید.

فرمانده کل سپاه پاسداران خطاب به دانشجویان بسیجی گفت: اگر خالصانه و عاجزانه از خدا بخواهید و تلاش هم کنید، تردید نکنید که موفق خواهید شد و از خدا بخواهید در مسیری قرار بگیرید که در آینده انقلاب اسلامی نقشی داشته باشید، اگر نیت کنید جلو می‌روید.سرلشکر جعفری در بخش دیگری از این برنامه دانشجویی به سوالات تعدادی از دانشجویان بسیجی پاسخ داد و خطاب به مجری برنامه گفت: اگر سوالات حضوری باشد، به جلسه روح بیشتری می‌دهد.

صدور انقلاب پیش‌کش، داخل را درست کنیم

وی در پاسخ به این پرسش راهبرد ما برای صدور انقلاب باید چه باشد؟تأکید کرد: صدور انقلاب پیش‌کش، من می‌گویم کاری کنیم تا داخل را درست کنیم چرا که صدور انقلاب با همین ایستادگی و مقاومت انجام می‌شود و بزرگترین مقطع صدور انقلاب جنگ بود که انجام شد.فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تاکید کرد: آرمان‌های سلبی به خوبی انجام می‌شود و در آرمان‌های ایجابی مشکل داریم، اگر اینها را مورد توجه قرار دهیم دیگران با نگاه الگوگیری به ما نگاه می‌کنند. در همین تشکیل بسیج برخی از کشورها التماس می‌کنند و می‌گویند به ما بگویید بسیج را چگونه تشکیل داده‌اید تا ما هم آن را در کشور خود راه‌اندازی کنیم، ما می‌گوییم الزام آن اعتقاد به شیعه است.

به تفکر میانسالی و پیرمردها برگشته‌ایم،در حالی که باید جوان‌گرایی شود

سردار جعفری در خصوص اینکه آیا به حضور جوانان در عرصه مدیریت امیدوار هستید، تصریح کرد: در عرصه مدیریت، در حال حاضر تفکر، به تفکر میانسالی و پیرمردها برگشته است، در صورتی که باید نگاه جوانگرایی صورت گیرد و ما در بخش‌هایی از کشور می‌توانیم این موضوع (جوانگرایی) را دنبال کنیم.دانشجویی از سردار جعفری پیرامون فعالیت‌های فرهنگی سپاه پاسداران پرسید که فرمانده کل سپاه در پاسخ گفت: سپاه جدیدا در عرصه فرهنگی وارد شده و در همین راستا موسسات وابسته به سپاه هم حضور دارند ضمن اینکه بنیاد خاتم‌ الاوصیاء در سراسر کشور نیز کار خود را انجام می‌دهد و ما سعی کردیم از هر مجموعه فرهنگی ظرفیتی را ایجاد کنیم.وی در پاسخ به این سوال که حضرت امام خامنه ای از مسئولان و فرماندهان نظامی درخواست کرده‌اند که حضوری فعال در دانشگاه‌ها داشته باشند و ما هم از جنابعالی انتظار داریم حضوری فعال در دانشگاه‌ها داشته باشید، خاطر نشان کرد: ما از آقا استعلام کرده‌ایم و ایشان گفته بودند که فرماندهان نظامی در دانشگاه‌های خودشان حضور پیدا کنند، با این حال اگر جمع بسیجی‌ها بخواهند حتما انجام می‌شود.

قطعا مسئولین می‌توانند بهتر جواب دشمن را بدهند

فرمانده کل سپاه پاسداران در ادامه با بیان اینکه دشمن مشخص است که چه کسی است، افزود: دشمن موضع می‌گیرد و با این موضعگیری به عزت ملی خدشه‌ای وارد می‌کند و قطعا مسئولین می‌توانند بهتر جواب دهند تا غرور ملی زیر سوال نرود.سردار جعفری با اشاره به فشارهای دشمنان علیه ایران و مذاکراتی که با طرف مقابل انجام می‌شود، ادامه داد: به دلیل مقطع حساسی که باید مذاکرات به جلو برود، تا بهانه دست کسی ندهیم، فعلا باید سکوت کنیم و بغض در گلو نگه داریم چون کار بسیار حساسی است و هدف اصلی هم برداشتن فشار اقتصادی بر مردم است که بسیار مهم است لذا باید با ملاحظه عبور کرد اما هیچ کس نباید از خطوط قرمز عبور کند.


مرتبط با: فرهنگی، , سیاسی، ,
منتظر دیدگاه شما هستیم
لیلا پنجشنبه 1392/12/1 09:20 قبل از ظهر
سلام خوبی؟از لحاظ مطلب وبلاگت خیلی خوبه ولی چرا وبلاگت را به دیگران معرفی نمی کنی؟من یه آدرس بهت معرفی می کنم که همه وبلاگ نویس های ایرانی در آن هستند و همه وبلاگ هاشون را به یکدیگر معرفی می کنند بیا وبلاگ را به این آدرس ثبت کن تا بقیه وبلاگ نویس ها هم بهت سر بزنند.
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو