تبلیغات
.: پایگاه اطلاع رسانی افسران جنگ نرم :. - تابستان داغ وزارت ارشاد خیلی زود شروع شد!

.

.

   

 
منوی اصلی


 تاریخ امروز :
 


موضوعات

اقتصادی، (14)
فرهنگی، (137)
اجتماعی، (41)
سیاسی، (564)
هنر، رسانه، (69)
مجلس نهم، (18)
دانلودستان، (10)
دولت یازدهم (158)
انتخاب یازدهم، (177)
امام خامنه ای، (110)
انتخابات مجلس، (70)


آرشیو مطالب
 • هفته اول فروردین 1394

 • هفته سوم بهمن 1393

 • هفته دوم بهمن 1393

 • هفته اول بهمن 1393

 • هفته دوم دی 1393

 • همه آرشیوها

 • متون مدیریت فرهنگی
 • تهاجم فرهنگی

 • الفبای کار فرهنگی

 • فرهنگ و نقدِ فرهنگ

 • مدیریت روابط فرهنگی

 • فرهنگ و مقاومت فرهنگی

 • نگاه استراتژیک به مدیریت فرهنگی

 • توسعه فرهنگ زمینه جهاد اقتصادی


 • نظرسنجی
  آیاباپیام تسلیت روحانی وهاشمی–بویژه متن پیام او-به خاندان آل سعودموافقید؟
  پاتوق عمارها

  پیج رنک گوگل
  http://nasirisarvi.persiangig.com/1.jpg
  روزشمار محرم عاشورا قـــــــاوم [ رسـانه جبهه مستضعفین]
  گرداب

  سه رویکرد برتر در مدیریت استراتژیک - پایگاه مقالات علمی مدیریت کمپین تحریم کالاهای صهیونیستی

  سرداران گمنام

  دانشنامه عاشورا jood Support

  طلعت آدینه

  Reba.ir
  معببر سایبری فندرسک
  باشگاه افسران جوان جنگ نرم سایت شهید حاج احمد کاظمی سایت حامد زمانی
  صوت المستضعفین

  پاتوق عمارها

  شیعه آرت
  http://upload.zarehbin6.net/do.php?downexf=137916609091721.swf چاپ این صفحه

  تابستان داغ وزارت ارشاد خیلی زود شروع شد!

  نویسنده: افسر جنگ نرم

  موضوع: فرهنگی،سیاسی،دولت یازدهم

  نظرات ()


  ویترینی که با حمایت از یک فمینیست، فیلمهای حامی فتنه، انتشار کتابی موهن و... پر می‌شود...

  سرعت اظهارنظرها و اقدامات حاشیه‌ساز و مسئله‌دار وزارت ارشاد دولت یازدهم بقدری بالا رفته است، که تا چشم بر هم میزنی یکی دو تا از آنها از زیر دستت سر می‌خورند و تبدیل می‌شوند به سوژه سوخته! گویی از شخص وزیر ارشاد گرفته تا معاونان مختلف او، همگی با هم مسابقه گذاشته‌اند، در این نوع رفتارها. مثلاً در هفته گذشته چند اتفاق باعث شد تا موضع‌گیری‌های انتقادی نسبت وزارت ارشاد زیاد شود. تا جایی که می‌توان گفت تابستان داغ آقای علی جنتی و همکارانش کمی زودتر از معمول آغاز شده است!

  فمینیست؟ کی؟ شهلا شرکت؟ نه بابا!

  وزیر ارشاد که در مراسم رونمایی از جلد اول دانشنامه مطبوعات ایران میزبان خبرنگاران بود اولین چراغ حاشیه سازی در هفته جاری را با اظهار نظر پیرامون دو موضوع آغاز کرد. او از آمادگی دولت برای بازگشایی انجمن منحله روزنامه‌نگاران سخن گفت و در ادامه با تشکیک در فمینیست بودن «شهلا شرکت» از اعطای مجوز انتشار نشریه «زنان امروز» به وی دفاع نمود.حال آنکه انجمن صنفی روزنامه‌نگاران که با حکم قضایی پلمپ شده است علاوه بر فعالیت‌های سیاسی علیه نظام که به فراری شدن تعدادی از اعضای هیئت مدیره‌اش به خارج از کشور انجامیده، فعالیت‌های صنفی آلوده‌ای –مثلا در حوزه مسکن و با عنوان تعاونی مسکن خبرنگاران- داشته است.از آن سو فمینیست بودن شهلا شرکت چیزی است که خود وی، دوستان و رسانه‌های خارجی بی‌تعارف به آن معترف هستند و همچنین فعالیت‌های سیاسی ضد نظام مانند حضور در کنفرانس برلین نشان دهنده تفکرات سیاسی وی است. تفکرات وی در حوزه زنان نیز که رویکردی، مخالف با نص صریح اسلان در موضوعاتی مانند دیه، ارث و... دارد نیز تنها با ورق زدن چند شماره از نشریه سابق او یعنی «زنان» که سالها پیش توقیف شده است، عیان خواهد شد.

   

   دورشان زدیم، اکران کنید!

  اما نباید از تلاش معاون سینمایی وزیر ارشاد برای عقب نیفتادن از مافوقش هم چشم‌پوشی کرد. حجت الله ایوبی در گفتگویی از فیلم‌های حامی فتنه همچون «عصبانی نیستم» و «قصه‌ها» و همچنین از فیلم خشن و موهن «خانه پدری» دفاع کرد و راه را برای نمایش عمومی آنها هموار جلوه داد. او گفت: «فیلم‌های «عصبانی نیستم»، «قصه‌ها» و «خانه پدری» همه اکران خواهند شد.»این در حالی بود که خود ایوبی در همان گفتگو نسبت به ناراحتی شخصیت‌های مهم از مضمون این فیلم‌ها اذعان کرده و عملاً جامه عمل پوشاندن به آن اعتراضات و نقدها را ترفندی برای عبور از موقعیت جشنواره فیلم فجر تا پیش آمدن فرصت‌های جدید دانسته بود. 

   کتابی که مجوز گرفتنش حتی در این دولت هم عجیب است!

  انتشار یک کتاب عجیب و غریب بعد از پنج سال توقیف همان اتفاقی بود که معاون فرهنگی وزیر ارشاد را وارد این گود کرد. کتاب «ایران در گذر روزگاران» که توسط یک فرد مسئله‌دار ضد نظام تالیف شده، حاوی گفتگو با هفت نویسنده است که در پیشینه برخی از آنها، کارنامه‌های سیاه از سابقه صدور اعلامیه علیه نظام جمهوری اسلامی تا چاپ کتاب علیه اعتقادات صریح و منصوص دینی در آن دیده می‌شود. 

   

  گزارش یک خبرگزاری درباره سوابق و دیدگاه‌های نویسنده و گفتگو شونده‌ها در این کتاب موجب شد تا نمایندگان مجلس هم نسبت به آن واکنش نشان داده و از وزارت ارشاد توضیح بخواهند. برای مثال احد سالک، رییس کمسیون فرهنگی از برخورد با چاپ چنین کتاب‌هایی سخن گفت و سیدعلی طاهری، سخنگوی کمیسیون هم از قطعیت سوال از معاون فرهنگی وزیر ارشاد در کمسیون و حتی احتمال سوال از وزیر خبر داد. البته این واکنش‌ها نسبت به این کتاب نه تنها طبیعی که حتی شاید کم هم باشد چراکه در بین گفتگوشونده‌های حاضر در کتاب، شخصی چون «علی میرفطرس» قرار دارد که معروف به سلمان رشدی دوم است و در کتابی که قبلا نگاشته اتهامات بی‌شرمانه‌ای را به دین اسلام و پیامبر اکرم(ص) وارد کرده است.

   جشن‌ها تمام شد، حالا وقت اجرا کردن اقتصاد مقاومتی در نمایشگاه قرآن است!

  حجت‌الاسلام «محمدرضا حشمتی» معاون قرآن و عترت وزیر ارشاد که تا حالا خیلی خبرساز نبود با نزدیک شدن به روزهای برگزاری نمایشگاه قرآن رسانه‌ای شد و طبیعتاً اقدامات و مواضعش زیر ذره‌بین قرار گرفت. حذف بخش حجاب و عفاف از نمایشگاه قرآن، انتقال نمایشگاه از مصلی به باغ موزه دفاع مقدس که دسترسی سخت‌تری برای خانواده‌ها دارد، کاهش بودجه این نمایشگاه و کاهش زمان برگزاری آن تنها چند مورد از اقداماتی است که در مسیر برگزاری این نمایشگاه انجام شده و جای سوال دارد.

   با این حال گفتگوی چند روز پیش وی که در آن از عمل به شعار اقتصاد مقاوتی در برگزاری نمایشگاه قرآن خبر داده بود، اتفاقی ناراحت کننده و بصورت توامان خنده‌دار بود! اینکه دولتی با خرج‌ها و بریز و بپاش‌هایی همچون برگزاری مراسمات سالگرد پیروزی رییس جمهور، حالا هنگام برگزاری نمایشگاه قرآن به فکر اقتصاد مقاوتی و کاهش بودجه و صرفه‌جویی افتاده، در نوع خودش جالب توجه است.هرچند که اهتمام این دولت به امور قرانی را می‌شد از عدم حضور رییس جمهور در هیچکدام از روزهای مسابقات بین المللی قرآن کریم تهران و عدم حضور وزیر ارشاد در مراسم افتتاحیه، پیش‌بینی کرد. مخصوصاً که رییس جمهور در روزهای برگزاری مسابقات قرآن برای «بازدید رییس جمهوری از نمایشگاه جنبی فعالیت‌های سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی»(5 خرداد) و «سخنرانی در جمع کارکنان سازمان حفاظت محیط زیست»(10 خرداد) وقت گذاشته بود!

  با این وصف و با سرعتی که مسئولان وزارت ارشاد برای اقدامات سوال‌برانگیز و حاشیه‌دار گرفته‌اند، باید یک تابستان داغ را برای دولت در حوزه فرهنگ پیش‌بینی کرد.

   

  جمعه 1393/03/30-06:54 بعد از ظهر

   


  مطالب گذشته
 • .::::اطلاعیه::::.

 • شریعتمداری: انقلاب فرزندان ناخلف خود را تصفیه می‌کند

 • شریعتمداری: انقلاب فرزندان ناخلف خود را تصفیه می‌کند

 • معاون روحانی به امام(ره) دروغ بست؟

 • "مزخرف" وارد فرهنگ لغات تدبیر و امید شد! + جدول


 • لیست آخرین پستها
  پروفایل مدیرسایت
  افسر جنگ نرم

  حضرت امام خامنه ای:
  نرمش قهرمانانه عیبی ندارد؛ اما دشمن را فراموش نکنند.
  سامانه پیام کوتاه:10009156988755


  اطلاعات
  آمارمطالب
  کل مطالب :
  نویسنده :
  بازدیدها
  بازدید این ماه :
  بازدید ماه قبل :
  بازدید کلی :

  بروزرسانی


  نویسنده

    افسر جنگ نرم


  پیوندهای روزانه
  فیروزجائی

  فیروزجائی

  افسران جنگ نرم ایران

  گروه بچه های مدیریت

  دانلود آهنگ

  سفیران نور

  آیا قصد شرکت در گروه جنبش عزم ملی را دارید.؟؟

  Biosystem

  پیوندهای روزانه

  ارسال پیوند روزانه


  دوستان ما

  قالب سایت
  نای دل
  جنگ نرم
  تبادل لینک
  رهروان ولایت
  جهاد فرهنگی
  جنبش اینترنتی
  بصیرت سایبری
  پدافند سینمایی
  دانلود آهنگ جدید
  شبکه خبری ننه علی

  همه پیوندها


  POWERED BY AFSARANJAVAN.IR

  تمامی حقوق مطالب و محتوا برای سایت .: پایگاه اطلاع رسانی افسران جنگ نرم :. - تابستان داغ وزارت ارشاد خیلی زود شروع شد! محفوظ می باشد // طراح Afsaranjavan