تبلیغات
. - چرا مطهری حصرسران فتنه را غیرقانونی می‌داند؟
ماباکسی عقداخوت نبسته ایم
آیاباپیام تسلیت روحانی وهاشمی–بویژه متن پیام او-به خاندان آل سعودموافقید؟


تعداد مطالب :
نویسنده :
بروزرسانی :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
بازدید :

اوقات شرعی تاریخ روز
پیج رنک گوگل
چرا مطهری حصرسران فتنه را غیرقانونی می‌داند؟

او این روزها به بهانه‌های مختلف از سران فتنه دفاع می‌كند و حصر آنها را فقط به این بهانه كه محاكمه نشده‌اند غیرقانونی می‌داند. چنانچه در همین سخنرانی نجف‌آباد گفته است: این غلط است كه ما بدون حكم قضائی و تشكیل دادگاه، عده‌ای را در حصر بگذاریم و بعد بگوییم به شما لطف كردیم.

چرا حصر سران فتنه را آقای مطهری غلط می‌داند؟ نمی‌دانم اگر آقای مطهری در جنگ جمل بود همین ایراد را به امیر المومنین می‌گرفت یا نه؟ چون حضرت امیر (ع) قبل از جنگ دستور دادند سران فتنه را نكشید و تنها بازمانده فتنه را هم با احترام به مدینه فرستاد و در حصر نگه داشت.

اگر آقای مطهری كمترین اطلاع از حكم محاربه كه در كتب فقهی علما آمده  داشته باشد، هرگز تقاضای محاكمه آنها را نمی‌كرد. چون با محاكمه سران فتنه، قطعی است حكم آنها اعدام است و سران فتنه باغی هستند.ملت ایران در قیام تاریخی 9 دی همپای همه فقها و قضات عادل این حكم را صادر كردند. اما مصالح نظام چیز دیگری بود. فعلا مومنین، استخوان در گلو و خار در چشم، برخی فتنه‌گران و سران آنها را تحمل می‌كنند.

 بی‌تردید اگر حكم الهی در مورد سران فتنه صادر شود آقای مطهری آن را تاب نمی‌آورد و همین حرف‌های بی‌منطق و فاقد استدلال حقوقی و فقهی را به زبان می‌آورد. آقای مطهری نیك می‌دانند اگر امام (ره) بود با این جماعت شرور، عنود، لجوج و یكدنده كه در برابر جمهوریت و اسلامیت نظام ایستاده‌اند برخورد شدیدتری می‌كرد. به همین دلیل موضع امام در مورد نهضت آزادی و باند تبهكار مهدی هاشمی رفسنجانی را با این بیان كه غلط و اشتباه می‌داند تخطئه كرده است. حالا اشتباه ایشان از كجا ناشی می‌شود؟ اشتباه ایشان از این ناشی می‌شود كه آنها را منتقد می‌داند نه باغی.


مرتبط با: فرهنگی، , سیاسی، ,
منتظر دیدگاه شما هستیم