تبلیغات
. - کشف بزرگ نوابغ حامی دولت برای نجات ظریف!
ماباکسی عقداخوت نبسته ایم
آیا با الحاق ایران به کنوانسیون های FATF و CFTموافق هستید؟
تعداد مطالب :
نویسنده :
بروزرسانی :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
بازدید :

اوقات شرعی تاریخ روز
پیج رنک گوگل
کشف بزرگ نوابغ حامی دولت برای نجات ظریف!

آیا پیامدهای سیاسی و دیپلماتیک قدم زدن دبیر شورای عالی امنیت ملی با معاون وزیر خارجه آمریکا آن هم در شرایطی که هیچ عکسی از آن گرفته نشده با قدم زدن بالاترین مقامات دیپلماتیک دو کشور در حضور رسانه های دنیا، یکسان است؟

بر اساس این کشف، سعید جلیلی مسوول وقت پرونده هسته ای در جایگاه دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران، سال 2009 در حاشیه نشست ایران و 5+1، به صورت کاملا اتفاقی و بدون برنامه ریزی قبلی دستگاه دیپلماسی، به پیشنهاد نماینده انگلیسی، در فضای سبز با معاون وزیر خارجه آمریکا به مدت 45 دقیقه قدم زده و گپ می زنند و عکسی هم از این اتفاق گرفته نشده است.اکنون به زعم حامیان دولت، منتقدان ظریف ناگهان غافلگیر شده اند! طرفه آنکه قدم زدن ظریف و کری 15 دقیقه بود در حالی که قدم زدن جلیلی با نیکلاس برنز 45 دقیقه طول کشیده است!

فارغ از درستی یا نادرستی این موضوع، کدام عقل سلیمی، ارزش سیاسی و پیامدهای دیپلماتیک قدم زدن دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران با معاون وزیر خارجه آمریکا آن هم در شرایطی که هیچ عکسی از آن گرفته نشده و خبری از آن منتشر نشده، را با قدم زدن بالاترین مقامات دیپلماتیک ایران و آمریکا در حضور رسانه های دنیا، یکسان می داند؟

از طرفی، ماجرای قدم زدن ظریف بعد از توهین عجیب رسانه فرانسوی به پیامبر اسلام رخ داد و رهبران دنیا را از نتانیاهو تا محمود عباس برای برگزاری یک نمایش مضحک به پاریس کشاند؛ اما در همین زمان، وزیر خارجه بدون یک موضع گیری جدی و قاطع، ابتدا با کری قدم زدن دونفره را تجربه کرد و سپس راهی پاریس شد تا با وزیر خارجه فرانسه هم گفتگو کند!بی تردید این موضوع، یکی دیگر از ابعاد و موارد انتقادات از قدم زنی ظریف بوده که ظاهرا از نظر حامیان دولت اهمیت چندانی ندارد!


منتظر دیدگاه شما هستیم